Gdzie dostanę pożyczkę bez sprawdzania baz?

Różne rzeczy mają miejsce w życiu. Czasami zaskakuje nas choroba, innym razem awaria samochodu czy inne losowe wydarzenie, które wymaga nakładów gotówki. Tylko skąd ją wziąć? Zwłaszcza, gdy ma się już zaciągnięte inne zobowiązania, a nawet – opóźnienia w zapłacie? Czy można dostać pożyczkę bez sprawdzania baz?

Gdzie po pożyczkę bez baz?

Chcąc wziąć kredyt gotówkowy, trzeba liczyć się z tym, że analitycy bankowi zajrzą do rejestru Biura Informacji Kredytowej i sprawdzą historię kredytową wnioskodawcy. W przypadku, gdy są już zaciągnięte jakieś zobowiązania, wówczas może okazać się, że zdolność kredytowa nie pozwoli na otrzymanie pieniędzy. Nie mówiąc o sytuacji, gdy z raportu wyjdzie, że ma się opóźnienia w spłaceniu kredytów itp. Banki nie mogą udzielać kredytów osobom zadłużonym.

Idealną sytuacją byłoby, gdyby instytucja finansowa nie sprawdzała baz. Ani nie pobierała raportu z BIK, ani z KRD, ERIF czy BIG-u. Niestety w przypadku banków nie ma takiej możliwości. Szczęścia próbować można w parabankach. Ich nie obowiązuje Prawo Bankowe, a Prawo Cywilne. W związku z tym mają mniej rygorystyczne podejście.

Tak, są instytucje pozabankowe, które nie sprawdzają BIK ani innych baz. Czasami nawet owszem – dokonują sprawdzenia zapisów, ale nie wpływają one na decyzję. Jeśli zdolność kredytowa wnioskodawcy pozwala na spłatę pożyczki, wówczas można spotkać się z pozytywną decyzją.

Tak więc widać wyraźnie, że w przypadku banków nie ma co liczyć na pożyczkę bez sprawdzania baz. Jednak jeśli wniosek złoży się w instytucji pozabankowej, wówczas może okazać się, że nie ma przeciwwskazań do pozyskania pieniędzy.

Gdzie dostanę pożyczkę bez BIK i KRD?

Choć każda instytucja finansowa, w tym także ta, która oferuje pożyczki przez Internet, jest zobowiązana do sprawdzania klientów w bazach, nie każda to robi. Wiadomo, że jest ryzykiem udzielenie finansowania osobie, co do której nie ma pewności, że będzie w stanie spłacić zobowiązanie, ale umożliwiając jej złożenie oświadczenia, daje się szansę wyjścia z kłopotów finansowych.

Warto wspomnieć o tym, że to, gdzie udać się po pożyczkę, powinno zależeć w dużej mierze od kwoty, jaką się chce pożyczyć. Kilkaset złotych łatwiej uzyskać, nawet zadłużonym osobom, niż kilka tysięcy. Oferty, które opiewają na wysokie kwoty, wymagają od klienta wyrażenia zgody na sprawdzenie informacji w bazie dłużników.

Znacznie łatwiej otrzymać bez sprawdzania BIK pierwszą darmową chwilówkę. Taka darmowa pożyczka nie wiąże się z żadnymi kosztami. Trzeba jednak wiedzieć, że pożyczka za darmo może opiewać tylko na niewielką kwotę i musi być spłacona w krótkim terminie. Tak więc szczególnie muszą na to uważać osoby, które nie mają zbyt dobrej kondycji finansowej.

Pożyczka dla zadłużonych

A czy osoby, które są zadłużone mają szanse na otrzymanie pożyczki? Tak, jeśli znajdą firmę, która nie sprawdza baz lub mają wysoką zdolność kredytową. Okazuje się, że nawet pożyczka z komornikiem jest możliwa. Osoby, które mają zajęte konto bankowe, także mogą otrzymać pomoc finansową. Jak? Środki wypłacane są wówczas bezpośrednio w gotówce lub jako czek GIRO.

Należy jednak mieć na uwadze to, że wiele ofert, dzięki którym można wziąć pożyczkę bez sprawdzania baz, wymaga zabezpieczenia. Może to być nawet hipoteka. Warto więc powstrzymać optymizm i upewnić się, że decydując się na pożyczkę nie ryzykuje się przypadkiem za wiele.


, , , , , , , , ,